Aktualnosci - Stowarzyszenie "Razem" przy CKZiU w Strzałkowie

Stowarzyszenie "Razem" przy CKZiU w Strzałkowie
Wyciecza do Berlina

5 grudnia 2014 r. Stowarzyszenie "Razem" działające przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Strzałkowie współfinansowało wycieczkę kulturową do Berlina. Pomysłodawcami wyjazdu byli germaniści p. Katarzyna Jankowska i p. Marcin Górski, a uczestnikami uczniowie naszej szkoły oraz osoby z zewnątrz. Zwiedziliśmy najbardziej słynne miejsca stolicy Niemiec: Bramę Brandenburską, Plac Poczdamski, Mur Berliński, Kościół Pamięci Gedechniskirche, Plac Alexandra, Ratusz Miejski oraz najnowocześniejszy w Niemczech Dworzec Kolejowy.
Uczestniczyliśmy w jarmarku bożonarodzeniowym. Organizuje się je z wielkim rozmachem w okresie adwentu we wszystkich większych niemieckich miastach. Są niezwykle różnorodne.
Wędrowaliśmy wśród straganów oferujących ozdoby świąteczne, lokalne specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze.
Zajadaliśmy pyszne pierniki , słuchaliśmy nastrojowych kolęd granych przez ulicznych muzyków. Podglądaliśmy zwyczaje i tradycje naszych zachodnich sąsiadów.
Cudowny klimat , świąteczną i wesołą atmosferę zapewniały: piękne oświetlenie, kuszące zapachy i niebanalne smaki .
Zawładnął nami świąteczny czar. Było cudownie.
hr
Strona główna                  Strona1                  Strona2                  Strona3